top of pageEfe Tanay 2013 yılından bu yana seyyar kalem adında bir blog tutmaktadır ve 2016 yılından itibaren birçok internet sitesi, gazete ve dergide seyahat yazıları yayınlamıştır.

Asya'nın ormanlarında budist rahiplerle yaşam


"Günde 17 saat yemek yememek, gece 3.30’da güne başlamak, 6 saat meditasyon – 4 saat dua, yataksız ve çarşafsız bir şekilde yerde uyumak, dünyayla iletişimden tamamen uzak olmak, kaldığım Budist Tapınağının temel kurallarından yalnızca bir kaçıydı."

Blogtan okuamak için buraya tıklayın.

Bu konuda onedio sitesinde yapılan haberi okumak için buraya tıklayın.

 

Ermenistan'ın savaş bölgesinde askerlerle


Ermenistan ve Azerbaycan arasında kanlı bir çatışma ve kıyıma sahne olmuş ve günümüzde dahi dönem dönem sıcak çatışmaların yaşandığı bölgeye Ermeni askerle seyahati anlatan yazıyı okumak için buraya tıklayın.


Ermenistan'da misafir olduğu ailenin Efe Tanay'ın Türk olduğunu öğrendiğindeki tepkilerini ve yaşananları okumak için buraya tıklayın.


 

İnsan öldüren kabileleri ziyaret


Etiyopya ve Kenya'da kendi çocuklarını ve başkalarını çekinmeden öldüren, günümüzün en ilkel kabilelerinin ilginç özelliklerinin derlendiği yazıyı okumak için buraya tıklayın.


 

Jamaika'da bir uyuşturucu kaçakçısı ile tanışma


Efe Tanay'ın Jamaika'da bir rastlantı sonucu tanıştığı uyuşturucu satıcısı ile yaşadıkları ve tarlalarını ziyaretini okumak için buraya tıklayın.


 

Afrika'da hırsızların peşinde


Efe Tanay'ın Zambiya'da hırsızların peşinden koşup polise teslim etmesi ile ilgili yazıyı okumak için buraya tıklayın.


 

Moğolistan'ın dağlarında yaşayan Türk obası


Moğolistan'ın Rusya sınırına yakın Altay bölgesinde yaşayan, yılda 4 kez göç eden, geyiklerle çadırlarda yaşayan eski ve öz Türkleri ziyaret eden Efe Tanay'ın başından geçen duygu dolu hikayeyi okumak için buraya tıklayın.


 

Moskova'ya seyahat edeceklere tavsiyeler


2013 Yılının sonundan bu yana Moskova'da ikamet eden Efe Tanay'ın, Moskova üzerine tavsiyelerini derlediği yazısını okumak için buraya tıklayın.


Comments


bottom of page