My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

. .

Online Eğitim Daha önceden ses kayıtlarıyla devam eden eğitimler artık videolar üzerinden hayatokulu.efetanay.com hesabından yapılmakta. Okulun vermediği hayata dair eğitimler üzerine yoğunlaşan kurs süresince başarı, disiplin, mücadele, özgüven gibi konular, çok farklı şekillerde ele alınacaktır. Eğitim Programı kendini geliştirmek isteyen herkes için programlanmıştır. her yaştan ve her alandan Hayatta Başarı Üzerine Pratik Eğitimler üzerine ilk eğitime kayıt olmak için tıklayınız. Başarıyla geçen ilk eğitimlerin yorumlarını okumak için instagram yorumlarına bakabilirsiniz : @efetanay.egitim.destek Efe Tanay

Türkiye'nin en iyi işi'nin kazananı

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir yarışma ile Muğla'nın ilçesi Ortaca'da Dalyan ve civarını Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtmak adına bir yarışma organize edilmiştir. 2018 Yılında düzenlenen bu yarışmaya 27 farklı ülkeden 8235 kişi başvurmuştur. Yarışmaya katılımcılar kendilerini anlattıkları 2 dakikalık bir video ile başvurmuşlar ve bölge belediye başkanı, kaymakam ve önde gelen esnaf temsilcilerinden oluşan 9 kişilik bir jüri Efe Tanay'ı kazanan olarak seçmiştir. Efe Tanay'ın başvuru videosunu izlemek üzere buraya tıklayın. Proje medyada oldukça ses getirmiştir ve Efe Tanay birçok kez haber bültenlerinde yer almıştır. Projenin bitimine yakın yayınlanan bir haber yayınını izlemek için buraya tıklayın.

Uluslararası Politika Analiz Yazıları

Efe Tanay ilk olarak Rusya - Türkiye arasında 2015 yılında yaşanan uçak krizi sonrası her iki ülke medyasında birçok yazı yayınlamış ve her iki ülke televizyonlarında açıklamalarda bulunmuştur. Daha çok uluslararası alanda yazılar yayınlamış olan Efe Tanay doktorasının bir bölümünü politika sosyolojisi üzerine yapmış, fakat bir süre sonra alanını değiştirmiştir. Doğu Avrupa, Ortadoğu ve ABD ilişkileri üzerine saygın medya kuruluşlarına birçok yazı yazmış ve açıklamada bulunmuştur. ABD'de 2016 seçimlerine aylar kala, seçim yarışında demokratlar kendi adayını bile henüz belirlememişken, o dönemde kazanmasına imkan verilmeyen Donal Trump'ın kazanma ihtimalinin neden yüksek olduğunu açıklayarak yayınlamıştı Efe Tanay. İstisnasız her ankette oldukça geride görünen Trump'ın herkesi şaşırtacağını bütün argümanlarıyla yazdığı yazısını okumak için buraya tıklayın. Karabağ sorununu ve bu bağlamda Türkiye ve Ermenistan arasındaki politik krizi, uluslararası bağlantılarını ele alarak yazdığı analiz yazısını okumak için buraya tıklayın. ABD ve Çin arasında Obama döneminde kısa süreli yaşanan krizi hiç ele alınmamış bir açıdan incelediği ve Çin kaynaklarından yararlandığı ingilizce yazısını okumak için buraya tıklayın. Sınır ihlali sonrası düşürülen Rus jeti ve ardından Türkiye ve Rusya arasında yaşanan krizde Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak birçok yazı yayınlamıştır Efe Tanay. Bu yazılarından bazıları Rus medyasında da yankı bulmuş, hatta haberlerde alıntı yapılmıştır. Bu konuda yayınlanan Rusça yazıyı okumak için buraya tıklayın. Suriye krizi ile ilgili de birçok yazı yazan Efe Tanay, ayrıca Türkiye'de görsel ve yazılı medyaya açıklamalarda bulunmuştur. Açıklamalarından birinin alıntı yapıldığı 2016 yılına ait bir gazete makalesini okumak için buraya tıklayın. Rusya - Türkiye ilişkilerini Rusya, İtalya ve Türkiye'deki televizyonlara söz konusu ülkelerin dillerinde birçok kez yorumlamıştır. Türkiye'deki bir haber kanalına canlı bağlantısını izlemek için buraya tıklayın.

Popüler Seyahat Yazıları

Efe Tanay 2013 yılından bu yana seyyar kalem adında bir blog tutmaktadır ve 2016 yılından itibaren birçok internet sitesi, gazete ve dergide seyahat yazıları yayınlamıştır. Asya'nın ormanlarında budist rahiplerle yaşam "Günde 17 saat yemek yememek, gece 3.30’da güne başlamak, 6 saat meditasyon – 4 saat dua, yataksız ve çarşafsız bir şekilde yerde uyumak, dünyayla iletişimden tamamen uzak olmak, kaldığım Budist Tapınağının temel kurallarından yalnızca bir kaçıydı." Blogtan okuamak için buraya tıklayın. Bu konuda onedio sitesinde yapılan haberi okumak için buraya tıklayın. Ermenistan'ın savaş bölgesinde askerlerle Ermenistan ve Azerbaycan arasında kanlı bir çatışma ve kıyıma sahne olmuş ve günümüzde dahi dönem dönem sıcak çatışmaların yaşandığı bölgeye Ermeni askerle seyahati anlatan yazıyı okumak için buraya tıklayın. Ermenistan'da misafir olduğu ailenin Efe Tanay'ın Türk olduğunu öğrendiğindeki tepkilerini ve yaşananları okumak için buraya tıklayın. İnsan öldüren kabileleri ziyaret Etiyopya ve Kenya'da kendi çocuklarını ve başkalarını çekinmeden öldüren, günümüzün en ilkel kabilelerinin ilginç özelliklerinin derlendiği yazıyı okumak için buraya tıklayın. Jamaika'da bir uyuşturucu kaçakçısı ile tanışma Efe Tanay'ın Jamaika'da bir rastlantı sonucu tanıştığı uyuşturucu satıcısı ile yaşadıkları ve tarlalarını ziyaretini okumak için buraya tıklayın. Afrika'da hırsızların peşinde Efe Tanay'ın Zambiya'da hırsızların peşinden koşup polise teslim etmesi ile ilgili yazıyı okumak için buraya tıklayın. Moğolistan'ın dağlarında yaşayan Türk obası Moğolistan'ın Rusya sınırına yakın Altay bölgesinde yaşayan, yılda 4 kez göç eden, geyiklerle çadırlarda yaşayan eski ve öz Türkleri ziyaret eden Efe Tanay'ın başından geçen duygu dolu hikayeyi okumak için buraya tıklayın. Moskova'ya seyahat edeceklere tavsiyeler 2013 Yılının sonundan bu yana Moskova'da ikamet eden Efe Tanay'ın, Moskova üzerine tavsiyelerini derlediği yazısını okumak için buraya tıklayın.

Spor Antrenman ve Beslenme

Efe Tanay birçok farklı spor dalıyla ilgilenmiştir. Türk milli takımında eski bir okçu olan Efe Tanay aynı zamanda Rusya'da birçok farklı fitness yarışmasında dereceye girmiş ve 42 kilometrelik Moskova maratonunu koşmuştur. Dereceler ve farklı spor dalları Efe Tanay lisanslı olarak okçuluk, basketbol, atletizm ve fitness dallarında yarışmış ve her birinde farklı dereceler elde etmiştir. İnsanlara spor ve sağlıklı yaşamı sevdirmek için söyleşilerinde ve eğitimlerinde sürekli olarak katılımcıları bilgilendirmeye çalışan Efe Tanay, nadiren özel fitness antrenörlüğü de yapmaktadır.

Eğitim ve Konferanslar

Efe Tanay yurtiçi ve yurtdışında birçok kez eğitim ve konferans vermiştir. Ayrıca akademisyen, avukat ve gezgin kimliği ile katıldığı televizyon programlarında Rusça, İngilizce ve İtalyanca ropörtajlar vermiştir. Efe Tanay Hayat Okulu eğitim programı. Rusya'nın en saygın üniversitesi kabul edilen Moskova Devlet Üniversitesinde sosyoloji üzerine doktorasını 2019 yılında tamamlamıştır. Uzun yıllardır üzerinde çalıştığı eğitim sitesi üzerinden ilk olarak Hayatta Başarı Üzerine Pratik Eğitimler veren Efe Tanay'ın eğitimine göz atabilir ve kayıt olabilirsiniz. Söyleşiler ve Konferanslar Efe Tanay, Türkiye'de davet edildiği Ünivesitelerde gençlere yol gösterici konuşmalar yapmaya devam etmektedir. Davet aldığı konferans ve söyleşilerde daha çok uluslararası alanda başarı ve kişisel gelişim gibi alanlarda konuşma yapmaktadır. Ayrıca, 'Türkiye'nin en iyi işi' projesinin kazananı olarak ve gezgin kimiliği üzerine de medyada tanınır hale gelmiştir. Bu alanlarda ve seyahat hakkında konuşma yapmak üzere yapılan tekliflere de icabet etmektedir. Aslen avukat olan Efe Tanay, şirketlere ve yöneticilere hitaben konuşmalar da gerçekleştirmektedir. Bu alanda bilhassa Rusya'da birçok konuşma gerçekleştirmiştir. Efe Tanay Hayat Okulu'na dahil olmak için tıklayın.

Videolar

Seyahatlerini ve gezilerini videolarla da takipçilerine aktaran Efe Tanay sosyal medyada ve televizyonda bu çekimlerini paylaşmaktadır. Afrika kabileleri Efe Tanay'ın Afrika kabilelerini içeren videosunu izlemek için buraya tıklayın. Video ingilizcedir. Altyazı seçeneklerinden Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz. Moğolistan ve Şaman ayini Rusya'da katılmış olduğu televizyon programında eski Türk obası Dukhalar ve onların şaman gelenekleri hakkında bilgiler vermiş olduğu videoyu izlemek için buraya tıklayın. Söyleşi Seyahatleri hakkında bir YouTube kanalına konuk olmuştur. Burada anlattığı hikayelerini ve tavsiyelerini dinlemek için buraya tıklayın.

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon